Podpořte natočení nového CD


Máme připravených 7 písniček, jen zajít do studia a nahrávat…

Nechceš čekat na naše písničky, až je pomaličku utáhneme z našich kapes? Podpoř nás a CD bude venku o to dřív. Z našich výplat se to jinak zbytečně táhne a táhne. Termín vydání je teď ve Tvých rukou. Když to půjde dobře, na podzim tohoto roku bude venku 🙂

Všichni pomocníci budou průběžně zveřejňováni na této kapelní stránce, kde bude uvedena přezdívka a částka. Posílat můžete ideálně bankovním převodem (většinou zdarma) nebo přes PayPal (ten si strhává několik %) a do poznámky uveďte svou přezdívku.
Celkové náklady na CD jsou asi 40.000,- Kč, zatím jsme mezi sebou vybrali 15.000,- Kč.

Ten, kdo přispěje nad 150 Kč, dostane od nás na koncertě toto CD jako dárek, navíc podepsané a s věnováním 🙂

Hurá do toho !!! Startujeme 20.2.2019.
Předem děkujeme za sdílení a podporu … hudbě zdar.

Český účet v Kč:  220 140 4836 / 2010
Slovenský v €: SK0483300000002201404836
PayPal: https://paypal.me/oberegcz/ (strhává si několik %)

Vybraná částka celkem
60% vybráno
24,050 z 40,000
Seznam pomocníků:
20.02.2019Michal V.150 Kč
20.02.2019Karel P.200 Kč
21.02.2019Libor K.150 Kč
21.02.2019Radek S.200 Kč
22.02.2019Martin a Dáša1000 Kč
25.02.2019Vladimír B.500 Kč
26.02.2019Martin a Pavel5000 Kč
27.02.2019Zdeňa Š.200 Kč
27.02.2019Břetislav K.200 Kč
28.02.2019Filip V.250 Kč
28.02.2019Marcela Š.200 Kč
28.02.2019Renata P.1000 Kč

Aktualizováno 2019-02-28 – 07:08 AM

Zimní slunce-vrat 2018

Všem našim stávajícím, i těm budoucím fanouškům, přejeme šťavnatou a nezapomenutelnou oslavu zimního slunovratu. Každý dle svých možností a dovedností… 😉

Dejte vědět našim slovanským bohům, našim předkům i bytostem jinosvětů, že je čas veselení, ať slaví s vámi…

Folk Metal Night – Varšava – VooDoo Club

Děkujeme všem fanouškům, kteří dorazili včera na koncert do klubu Voodoo ve Varšavě, naprosto fantastická atmosféra a podpora, děkujeme taky kapele Runika za pozvání a klubu VooDoo za opravdu luxusní prostory a zázemí… ??

Thanks for all funs, who arrived to concert in Warsawa´s club VooDoo yesterday. The atmosphere and support were really awesome. At the last time we thanks band Runika for inviting and club VooDoo for very special background.

Nový motiv na trička, tílka i mikiny

Připravujeme pro vás nová trička, dámská tílka a mikiny se zipem a kapucí s novým motivem, náš kreslíř má teď plné ruce práce. Pouštíme do světa první skici, jak bude vypadat…

V komentářích si můžete prozatím zarezervovat barvu i velikost…

 

SLOVAN fest 9.6. – Lužná u Vsetína

Chtěli bychom Vás pozvat na celodenní festival tradičních hodnot do Lužné u Vsetína, kde na závěr vystoupí i naše kapela.

Slovanský festival – Lužná u Vsetína

Zveme vás 9. června na slovanský festival do Lužné u Vsetína.

Zveřejnil(a) OBEREG dne Pátek 25. květen 2018

Na Facebooku je založena i událost…

Připojte se k nám přes Vkontakte

MOKOŠ fest II, Brno

Chtěli bychom vás pozvat na festival pohanských kapel, který je naplánován na 6. října tohoto roku, v brněnském klubu M13. Uslyšíte a uvidíte 5 kapel, každou se svým specifickým pojetím hudby, přesto však stmeleny stejným poselstvím, které lze jen těžko popsat slovy nebo zachytit na kameru. To se prostě musí zažít. 🙂
Co naopak neuslyšíte, tak jsou growly a screamy, které podle nás patří do jiných žánrů a které jsou hojně na jiných festivalech a koncertech. Mokoš fest tedy bude především o tvořivých světlých energiích, pozvedávajících mysl a ducha a svým způsobem jedinečný.

Děkujeme za vaši podporu a těšíme se na vás v Brně 6. října 2018.

 

Pohansko u Břeclavi

Uprostřed ledna tohoto roku jsme se vydali s kapelou na Pohansko u Břeclavi nafotit propagační fotky v našich nových slovanských košilích.

Můžete nás v nich odteď vidět naživo na všech následujících koncertech. Velké díky fotografovi Petru Biedermannovi za parádní fotopráci a Anně Šatarové ze Slovenska za dodání skvělých košilí…

Prohlášení

Prohlašujeme, že jako kapela se zabýváme pouze pohanskou nebo slovanskou tématikou a nemáme nic společného s ideologiemi, které potlačují práva lidí nebo skupin lidí. Naprosto zásadně odmítáme jakékoliv spojování s fašizmem nebo nacizmem.
Základ veškeré symboliky je brán z dob před mnoha staletími. V některých případech je graficky upraven kvůli lepšímu vizuálnímu vzhledu.
Jako kapela nejsme nijak politicky aktivní. Nepodporujeme a ani nejsme podporováni žádnými organizacemi.
Za celou kapelu Obereg
Petr Hladík


We hereby declare that as a music band we focus only on pagan and Slavic themes. We have absolutely nothing in common with any ideology that suppresses human rights. We strictly reject any connection to fascism or Nazism.
Basis of all the used symbols is taken from history, hundreds of years ago. In some cases the symbols were graphically modified to get better visual appearance.
As a music band we are not politically active. We do not support, as well as we are not supported by, any organization.

As a reprasentative of the whole Obereg
Petr Hladík


Wir erklären hiermit, dass wir uns als Musikband ausschließlich auf heidnische und slawische Themen konzentrieren. Wir haben absolut nichts mit einer Ideologie zu tun, die die Menschenrechte unterminiert. Wir lehnen jede Verbindung zu facism oder nacism strikt ab.
Die Grundlage aller verwendeten Symbole stammt aus der Geschichte vor hunderten von Jahren. In einigen Fällen wurden die Symbole graphisch modifiziert, um eine bessere visuelle Erscheinung zu erhalten.
Als Musikband sind wir nicht politisch aktiv. Wir unterstützen keine Organisation, und wir werden von keiner Organisation unterstützt.

Als Vertreter des gesamten Obereg
Petr Hladík

O kapele

Kapela Obereg z Pohořelic na Brněnsku je folk-metalová formace, v jejíž hudbě se odráží prastaré melodie a moudrosti našich slovanských předků, skloubené s moderním zvukem elektrických kytar.

Kombinace folkových melodií, metalu a čistého zpěvu má obrovský potenciál oslovit široké spektrum lidí, kteří by se k pohanství a příbuzným tématům jinými cestami dostávali jen velmi obtížně. Znalosti, mravnost a odpovědnost za své činy jsou základním kamenem lepší budoucnosti a konec davo-elitářského biblického systému.

Se zvyšující se mírou chápání vznikla i motivace k vytvoření kapely, která bude ctít tyto ideje a přispívat tak k pozvednutí psychiky ze stavu bio-robot na stav Člověk.

Biografie

Aneb jak to celé začalo…

Během února roku 2011, při jedné z mnoha debat mezi Reném Odvářkem a Petrem Hladíkem, padl nápad vyzkoušet zahrát si na bicí. O pár dní později, Petr kupuje bílou sestavu Amati, dává se dohromady s Leošem Mánkem a Petrem Holíkem a hrají zhruba rok Leošem složené písničky.

Tou dobou se Petr Hladík začal věnovat pohanství, mytologii a okultizmu. Nashromážděné vědomosti si razili cestu ven a vznikla tak první písnička mimo dosavadní žánr – Slované. Na povrch se postupem času začaly dostávat rozdíly v názorech na náboženství, Leoš text Slovanů (po vysvětlení o co jde) roztrhal a zatím bezejmenná kapela se rozpadla.

V dubnu 2012 je založena kapela OBEREG, spuštěny facebookovské stránky a o měsíc později, v reakci na inzerát, přichází zpěvák Víťa Kornhäuser. Kapela je kompletní. Vznikají písničky Před 7521 lety, Astrál a nově upravení Slované, kde už Víťa pískal i na flétnu. Přidává se druhý kytarista Honza Čagan, na fotce druhý zleva. Tou dobou už zkouší ve vlastní zkušebně.

Květen 2013 se pro kapelu stal přelomovým – poprvé ve studiu a 3 písničky tak dostávají svou konečnou podobu a pořádný zvuk. Vychází DEMO CD. Pár měsíců nato odchází kytarista Honza a přidává se zpěvačka Dína. Kvůli vytížení v práci odchází i zpěvák Víťa.
Na podzim 2013 vstupuje do kapely zpěvák Mira Nečas a znovu rozhýbává stojaté vody. V prosinci se pak přidává kytarista Milan Fiala a flétnu Renata Odvářková.

Duben 2015, poprvé venku ze zkušebny a to na narozeninovém koncertě Miry, který tam zpíval ještě se svou kapelou. Neshody v názorech vyústili v odchod Mirka i Díny, kteří na protest texty spálili.

Pár měsíců nato se zpěvák Víta se vrací na scénu a svým nezaměnitelným čistým melodickým hlasem znovu rozezní pohanské texty, které dávají této skupině nezaměnitelný image. V našich českých a moravských krajích snad ani není kapela, která by se tématicky dala srovnat.

Červen 2015, vychází písnička Kolovrat i s vlastnoručně natočeným videoklipem. Na jeho počest uspořádali v Moravském Krumlově menší koncert. 3 měsíce poté, na už skoro zapomenutý inzerát se ozývá flétnistka Hanka Juříková. Do konce roku působí jako externí skladatelka melodií, ale její zkušenosti, chuť a nasazení pro folk-metalovou hudbu byly natolik přínosné, že od začátku roku 2016 začíná zkoušet spolu s ostatními.

Po celou dobu chyběla baskytara, vše držely samotné kytary a tak se ke kapele přidává vyluzovač nejhlubších tónů baskytarista Břeťa Obr.

Všech 5 písniček, které vydali do konce roku 2015, vychází v reedici demo CD s názvem Slované.

Rok 2016 zahájili v kompletní sestavě a už v lednu hrají na svém prvním veřejném koncertě v Pohořelicích, ve sklepě vinárny. V rámci Metal miniFestu, si v březnu zahráli u Krtka v Židlochovicích. Tam už je mohli fanoušci podpořit koupí trička s vyšívaným logem kapely.

Na pozvání kapely Reborn si zajeli zahrát v dubnu až na Slovensku, v Dubnici nad Váhom. Fantastická  atmosféra, výborný zvuk a fanoušci, kteří chápali poselství textů … takový výsledek by mohly závidět i mnohem větší a známější kapely.  Vzhledem k úspěšnosti koncertu celkově, si s Rebornem zahráli ještě jednou, na začátku července v Ráztočnu u Prievidze.

Na pozvání Zdeňka z Metalwars se zůčastnili Folk Metal Festu v Tišnově.

V Pohořelicích, v září 2016, spolu s dalšími dvěmi kapelami, odehráli velice povedený koncert, o čemž svědčila maximálně naplněná kapacita sklepu.
Na jaře 2017 se kapela stabilizovala v šesti členech, Milana vystřídal Franta a s lampovým aparátem a novými kytarami se pustili do další etapy svého vývoje.

V září 2017 vydávají nové CD s názvem “Po stopách předků”, jež sklidilo velké nadšení nejen v ČR, ale i ve Francii, Skandinávii, Polsku a Slovensku.
Rok uzavírají MOKOŠ festem v Brně a pohanským koncertem v Zábřehu na Moravě. Tady již využívali výhod počítače, umocńující hudební zážitek a atmosféru.
Na koncertech od roku 2018 již budou vystupovat s novými košilemi s vyšívanými oberegy, tak jak to mívali kdysi dávní žrecové nebo volchvové…
Je opravdu na co se těšit.