Biografie

Bio2

Aneb jak to celé začalo…

Během února roku 2011, při jedné z mnoha debat mezi Reném Odvářkem a Petrem Hladíkem, padl nápad vyzkoušet zahrát si na bicí. O pár dní později, Petr kupuje bílou sestavu Amati, dává se dohromady s Leošem Mánkem a Petrem Holíkem a hrají zhruba rok Leošem složené písničky.

Tou dobou se Petr Hladík začal věnovat pohanství, mytologii a okultizmu. Nashromážděné vědomosti si razili cestu ven a vznikla tak první písnička mimo dosavadní žánr – Slované. Na povrch se postupem času začaly dostávat rozdíly v názorech na náboženství, Leoš text Slovanů (po vysvětlení o co jde) roztrhal a zatím bezejmenná kapela se rozpadla.

V dubnu 2012 je založena kapela OBEREG, spuštěny facebookovské stránky a o měsíc později, v reakci na inzerát, přichází zpěvák Víťa Kornhäuser. Kapela je kompletní. Vznikají písničky Před 7521 lety, Astrál a nově upravení Slované, kde už Víťa pískal i na flétnu. Přidává se druhý kytarista Honza Čagan, na fotce druhý zleva. Tou dobou už zkouší ve vlastní zkušebně.

Květen 2013 se pro kapelu stal přelomovým – poprvé ve studiu a 3 písničky tak dostávají svou konečnou podobu a pořádný zvuk. Vychází DEMO CD. Pár měsíců nato odchází kytarista Honza a přidává se zpěvačka Dína. Kvůli vytížení v práci odchází i zpěvák Víťa.
Na podzim 2013 vstupuje do kapely zpěvák Mira Nečas a znovu rozhýbává stojaté vody. V prosinci se pak přidává kytarista Milan Fiala a flétnu Renata Odvářková.

Duben 2015, poprvé venku ze zkušebny a to na narozeninovém koncertě Miry, který tam zpíval ještě se svou kapelou. Neshody v názorech vyústili v odchod Mirka i Díny, kteří na protest texty spálili.

Pár měsíců nato se zpěvák Víta se vrací na scénu a svým nezaměnitelným čistým melodickým hlasem znovu rozezní pohanské texty, které dávají této skupině nezaměnitelný image. V našich českých a moravských krajích snad ani není kapela, která by se tématicky dala srovnat.

Červen 2015, vychází písnička Kolovrat i s vlastnoručně natočeným videoklipem. Na jeho počest uspořádali v Moravském Krumlově menší koncert. 3 měsíce poté, na už skoro zapomenutý inzerát se ozývá flétnistka Hanka Juříková. Do konce roku působí jako externí skladatelka melodií, ale její zkušenosti, chuť a nasazení pro folk-metalovou hudbu byly natolik přínosné, že od začátku roku 2016 začíná zkoušet spolu s ostatními.

Po celou dobu chyběla baskytara, vše držely samotné kytary a tak se ke kapele přidává vyluzovač nejhlubších tónů baskytarista Břeťa Obr.

Všech 5 písniček, které vydali do konce roku 2015, vychází v reedici demo CD s názvem Slované.

Rok 2016 zahájili v kompletní sestavě a už v lednu hrají na svém prvním veřejném koncertě v Pohořelicích, ve sklepě vinárny. V rámci Metal miniFestu, si v březnu zahráli u Krtka v Židlochovicích. Tam už je mohli fanoušci podpořit koupí trička s vyšívaným logem kapely.

Na pozvání kapely Reborn si zajeli zahrát v dubnu až na Slovensku, v Dubnici nad Váhom. Fantastická  atmosféra, výborný zvuk a fanoušci, kteří chápali poselství textů … takový výsledek by mohly závidět i mnohem větší a známější kapely.  Vzhledem k úspěšnosti koncertu celkově, si s Rebornem zahráli ještě jednou, na začátku července v Ráztočnu u Prievidze.

Na pozvání Zdeňka z Metalwars se zůčastnili Folk Metal Festu v Tišnově.

V Pohořelicích, v září 2016, spolu s dalšími dvěmi kapelami, odehráli velice povedený koncert, o čemž svědčila maximálně naplněná kapacita sklepu.
Na jaře 2017 se kapela stabilizovala v šesti členech, Milana vystřídal Franta a s lampovým aparátem a novými kytarami se pustili do další etapy svého vývoje.

V září 2017 vydávají nové CD s názvem „Po stopách předků“, jež sklidilo velké nadšení nejen v ČR, ale i ve Francii, Skandinávii, Polsku a Slovensku.
Rok uzavírají MOKOŠ festem v Brně a pohanským koncertem v Zábřehu na Moravě. Tady již využívali výhod počítače, umocńující hudební zážitek a atmosféru.
Na koncertech od roku 2018 již budou vystupovat s novými košilemi s vyšívanými oberegy, tak jak to mívali kdysi dávní žrecové nebo volchvové…
Je opravdu na co se těšit.